Rasy i gatunki zwierząt - baza wiedzy


Sortowanie:

Kot Perski
Kot Perski- jedna z najstarszych i najpopularniejszych ras kota domowego, zaliczana do gatunku długowłosych. Średnia długość życia tych kotów to 12-15 lat. Waga persa to od 2,5 do 6 kilogramów. Rasa opisywana jako miła o łagodnym usposobieniu, bez większych talentów łowieckich- typowy..

Dodano o godzinie 13:03 dnia 23.08.2011

Kot Rosyjski
Kot rosyjski – rasa krótkowłosa, wywodząca się z zachodniej Rosji. Koty średniej wielkości o smukłej sylwetce. Oczy ma zawsze zielone w kształcie migdałów a sierść zawsze niebieską. Jak dla każdego kota, najważniejsze są dla niego pierwsze tygodnie życia, gdyż prawidłowe..

Dodano o godzinie 13:00 dnia 23.08.2011

Maine coon
Maine coon- największa rasa kotów domowych. Średni ciężar dorosłego samca to od 6 do 10 kilogramów, a samicy od 4 do 7 kilogramów. Często jednak samce tej rasy dochodzą nawet do 12 kilogramów i metra długości. Maine coon to kot pól długowłosy , okrywa włosowa składa się z dwóch..

Dodano o godzinie 12:58 dnia 23.08.2011

Kot Brytyjski
Kot Brytyjski-dawniej koty te wykorzystywano do zabijania szczurów. Rasa wywodzi się od kota domowego zamieszkującego Wielką Brytanię. Kot Brytyjski jest największym kotem domowym zaliczanym do krótkowłosych. Waży od 4 do 9 kilogramów, ze względu na krótkie bądź średniej długości..

Dodano o godzinie 12:56 dnia 23.08.2011

Kot Norweski Leśny
Kot norweski leśny – rasa przystosowana do życia w chłodnym klimacie. Koty te są zazwyczaj bardzo duże o mocnej budowie ciała, zaliczane do pół długowłosych. Futro składa się z podszerstka i wierzchniego włosa ościstego, dzięki czemu praktycznie nie możliwe jest przemoczenie futra...

Dodano o godzinie 12:48 dnia 23.08.2011Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu