Rasy i gatunki zwierząt - baza wiedzy


Sortowanie:

Davon Rex

Ras Davon Rex to wyjątkowa rasa. Rasa pochodzi z Wysp Brytyjskich, została odkryta w 1960 roku w Buckfastleigh w hrabstwie Devon. Stąd wywodzi się nazwa rasy. Davon Rex to kot o o drobnej i szczupłej budowie, w typie orientalnym. Rex ma wielkie i głęboko osadzone uszy, pokryte delikatnym..


Dodano o godzinie 09:20 dnia 03.12.2011

Amerykański Staffordshire Terrier
Psy rasy Amerykański Staffordshire Terrier (nazywane także amstaff, amstaf lub ast) są coraz częściej spotykane wśród polskich hodowców i sympatyków czworonogów. Swoją popularność zawdzięczają charakterystycznej budowie ciała: pomimo niewielkiego wzrostu oraz ciężaru ciała,..

Dodano o godzinie 20:57 dnia 03.09.2011

Amerykański pit bull terrier
Prawdopodobnie rasa wykształciła się od buldoga angielskiego, który ponad 100 lat temu nie był aż tak ociężały jak dziś. W niektórych źródłach znaleźć można informację o podejrzeniu iż rasa ta swe korzenie ma w terrierach i to po nich dziedziczy wolę walki. W XIX w walki psów by..

Dodano o godzinie 20:55 dnia 03.09.2011

Alaskan malamut
Jak sama nazwa rasy wskazuje, pies wywodzi się z Alaski. Rasa hodowana już od setek lat, jest najsilniejsza ze wszystkich ras pociągowych. Pies ten jest większy od husky. Popularność zawdzięcza wyprawom polarnym, w których brał udział. Psy te mają pozytywne usposobienie, są..

Dodano o godzinie 20:35 dnia 03.09.2011

Akita inu
Korzenie tej rasy sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Pierwotnie psy te wykorzystywane były do polowania na jelenie, niedźwiedzie i dziki. Również sprawdzały się w przemyśle transportowym ciężkich ładunków. Uchodziły za lojalnych towarzyszy oraz dzielnych myśliwych. Obecnie akita inu..

Dodano o godzinie 20:23 dnia 03.09.2011

 Akbash Dog
Pies pasterski pochodzący z Turcji. Jest duży, dostojny, uważany za pierwowzór psów pasterskich. Rasa ta jest bardzo nie zależna, trudna do wychowania , jednak od dawna pomocna ludziom w obronie gospodarstw przed wilkami . Wymagają zdecydowanego i konsekwentnego traktowania, dzięki czemu..

Dodano o godzinie 20:10 dnia 03.09.2011

Airedale Terrier
Jest największym z terierów. Jest to rasa bardzo zdolna i wszechstronna, gdyż może być trenowany zarówno na psa myśliwskiego jak i psa obronnego. Pies ten bywa pomocny ludziom niewidomym, jako przewodnik. Dzięki swej inteligencji nie rzadko pomagają również celnikom, bądź policji. Psy..

Dodano o godzinie 20:02 dnia 03.09.2011

Affenpinczer
Najmniejszy z pinczerów- maksymalna osiągalna wysokość to 28 cm wysokości w łopatkach. Nazwa rasy wywodzi się stąd iż psy te mają pyszczki przypominające małpie. Psy te są pełne temperamentu, mogą być hałaśliwe. Futerko ma najczęściej żółte, czarno cieniowane. Chód ma..

Dodano o godzinie 19:53 dnia 03.09.2011

Kot Sfinks
Kot Sfinks - (kanadyjski bezwłosy)rasa wywodzi się od kanadyjskiego kota domowego, któremu w wyniku samoistnej mutacji urodziły się dwa łyse młode. Ciało kota jest łyse, w dotyku przypominające delikatny zamsz. Na pyszczku, łapach, grzbiecie ogonie delikatny meszek. Cechą odróżniając..

Dodano o godzinie 13:09 dnia 23.08.2011

Kot Bengalski
Kot Bengalski – powstał poprzez skrzyżowanie kota bengalskiego z kotem domowym, w celu uzyskania kota domowego o pięknym lamparcim umaszczeniu. Koty te są bardzo zwinne, z łatwością wspinają się na czubki drzew, potrafią też pokonywać duże odległości maszerując. Doskonale czują si..

Dodano o godzinie 13:05 dnia 23.08.2011Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu