Rasy i gatunki zwierząt - baza wiedzy


Sortowanie:

Żółw Błotny

Żółw błotny to jedyny gatunek żółwia żyjący naturalnie w Polsce. W środowisku naturalnym żyje powyżej 100 lat.

Żółw błotny to gatunek zagrożony wyginięciem, w Polsce objęty ochroną

Występowanie

Żyją w płytkich zbiornikach wodnych o ..


Dodano o godzinie 15:07 dnia 19.01.2013

Chomik Bałkański

Chomik bałkański gatunek gryzonia z rodziny chomikowatych. Występuje w europejskiej stronie Rosji, na Kaukazie, południu zachodniej Syberii, w Środkowej Azji. Występuje wśród lasostepów, na stepach, dobrze radzi sobie na mokrych terenach, pustyniach i półpustyniach. Na południu..


Dodano o godzinie 14:58 dnia 19.01.2013

Koń Angloarabski (Angloarab)

Koń angloarabski(Angloarab) - rasa gorącokrwista pochodząca z Francji.

Opis rasy

Jest to krzyżówka konia angielskiego, z koniem arabskim. Cechuje go łagodne usposobienie, temperament i inteligencja. Często jednak konie te są trudne do opanowania. Ich tempe..


Dodano o godzinie 14:52 dnia 19.01.2013

Kot Tajski

Historia rasy

..

Dodano o godzinie 14:02 dnia 19.01.2013

Kot Birmański

Kot birmański jest francuską rasą kota. Zrodził się w ramach francuskiego programu hodowlanego z krzyżówek europejskich kotów krótkowłosych: syjamów i persów.

..

Dodano o godzinie 19:03 dnia 17.01.2013

Jest psem domowym i rodzinnym woli być z rodziną niż biegać po podwórku, czuję się dobrze w bloku. Jest żywy i lubi się bawić.

Dodano o godzinie 13:09 dnia 03.03.2012

Kot Bengalski

Kot bengalski to najbardziej egzotyczny z kotów domowych. Rasa powstała poprzez skrzyżowanie dzikiego kota bengalskiego z kotem domowym. W wyniku krzyżówki powstał kot o pięknym, umaszczeniu przypominającym cętki lamparta.

Koty bengalskie, posiadające dzikie korzenie, bardzo ..


Dodano o godzinie 09:33 dnia 20.01.2012

Kot Manx (Kot z Wyspy Man)

Jedną z najrzadszych ras kotów jest Kot Manx. Manx jest kotem bezogoniastym lub ze szczątkowym ogonem. Nazwa rasy nawiązuje do wyspy Man z której to, pochodzą jedyne w swym rodzaju koty bezogoniaste. O powstaniu rasy krążą różne legendy, jedna z nich nawiązuje do biblijnej opowieści..


Dodano o godzinie 08:51 dnia 20.01.2012

Golden Retriever
Moim zdaniem najpiękniejsza rasa psów . Golden retriever jest psem myśliwskim. Obecnie najczęściej jest psem towarzyszącym i ze względu na usposobienie - psem rodzinnym. Psy tej rasy są często szkolone na przewodników niepełnosprawnych, terapeutów, a z uwagi na doskonały węch - jak..

Dodano o godzinie 01:45 dnia 29.12.2011

Munchkin Krótkowłosy
Munchkin jest bardzo nietypowym kotem. W wyniku błędu genetycznego kot ten posiada bardzo nietypowe jak na koty, krótkie łapki. Dla Munchkinów oprócz krótkich łapek, charakterystyczne jest również krótki futro. Głowa tych nietypowych kotów jest lekko klinowata, o zaokrąglonych..

Dodano o godzinie 20:24 dnia 04.12.2011Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu