Rasy i gatunki zwierząt - baza wiedzy


Sortowanie:

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki znany jest również pod nazwą wilczur. To z pewnością najbardziej wszechstronne psy użytkowe, wykorzystywane na catym świecie jako psy stróżujące i poszukujące ofiar pod lawinami; często także przydatne w policji i wojsku. Również jako przewodnicy niewidomych i..


Dodano o godzinie 21:54 dnia 26.02.2013

Shih tzu

Chińska nazwa tej rasy, znanej także jako gryfonik tybetański, oznacza "lew". Wiąże się to prawdopodobnie z gęstą grzywą i dumną postawą tych zwierząt. Rozbawiony i bardzo żywy shih tzu okazuje się miłym i czujnym towarzyszem i stróżem. Z racji swojej pewności siebie zachowuje..


Dodano o godzinie 10:40 dnia 26.02.2013

Border collie

Border collie to moja ulubiona rasa. Są to psy wyjątkowo wybitne, bardzo szybko łapią nowe sztuczki, sprawi im to przy okazji wiele frajdy. Idealny pies dla aktywnych właścicieli. Rasa ta zalicza się do najstarszych psów pasterskich. Kraj pochodzenia Szkocja

..

Dodano o godzinie 10:34 dnia 26.02.2013

Elkhund (Norsk EIghund Gra)

Psy rasy ełkhund są odważne i zdecydowane. W roli psa do towarzystwa okazują się wiernymi towarzyszami człowieka i nadają się również do stróżowania. Jednak trzeba im pozostawiać pewną swobodę podejmowania decyzji. Pod tą nazwą są prowadzone dwa różne norweskie ełkhundy. Są..


Dodano o godzinie 08:46 dnia 26.02.2013

Wyżeł weimarski

Wyżeł weimarski to bardzo ceniony pies myśliwski. Jest bardzo szybki, bardzo ceniony z powodu swojej wszechstronności. Pierwotnie wykorzystywano go do polowania na grubą zwierzynę, jak wilki, niedźwiedzie i dziki. Następnie rozwinął się też w dobrego psa aportującego dzikie ptactwo..


Dodano o godzinie 08:36 dnia 26.02.2013

Chart Afgański

Charty afgańskie to rasa psów zaliczana do grupy chartów. Według klasyfikacji FCI rasa zaliczona jest do grupy X - charty, sekcja chartów długowłosych.

..

Dodano o godzinie 19:29 dnia 09.02.2013

Kot Europejski

Kot Europejski jest jedną z naturalnych ras kotów. Rasa została uznana stosunkowo niedawno (1982), w celu ochrony genów kotów występujących od dawna na obszarze Europy. Pierwsze koty europejskie krótkowłose odkryli przyjaciele kotów ze względu na ładne ubarwienie ich futra. Wzorzec..


Dodano o godzinie 12:58 dnia 28.01.2013

Nowofunland

Nowofundland to rasa zaliczana do molosów w typie górskim, wyhodowana na Nowej Fundlandii w Kanadzie – stąd jej nazwa. Początkowo użytkowana była przez rybaków jako pies pociągowy, a współcześnie jako pies-towarzysz i pies ratowniczy. Powstanie rasy wiąże się z Wikingami którzy..


Dodano o godzinie 20:57 dnia 25.01.2013

Tarantula Ukraińska

Tarantule ukraińskie to pająki cieszące się raczej złą sławą, chociaż wcale nie do końca zasłużoną. Są to co prawda niesamowicie agresywne pająki – atakują zarówno zwierzęta, jak i ludzi. Jednakże ich ukąszenie nie jest śmiertelne, a z taką opinią bardzo często można si..


Dodano o godzinie 15:21 dnia 19.01.2013

Salamandra Plamista

Salamandra plamista to gatunek płaza ogoniastego z rodziny salamandrowatych o charakterystycznym wyglądzie i szerokim zasięgu występowania. Prowadzi samotniczy, drapieżny tryb życia. Wyróżnia się liczne podgatunki. W Polsce podlega ścisłej ochronie, jako gatunek wymagający ochrony..


Dodano o godzinie 15:16 dnia 19.01.2013Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu