Rasy i gatunki zwierząt - baza wiedzy


Sortowanie:

 Akbash Dog
Pies pasterski pochodzący z Turcji. Jest duży, dostojny, uważany za pierwowzór psów pasterskich. Rasa ta jest bardzo nie zależna, trudna do wychowania , jednak od dawna pomocna ludziom w obronie gospodarstw przed wilkami . Wymagają zdecydowanego i konsekwentnego traktowania, dzięki czemu..

Dodano o godzinie 20:10 dnia 03.09.2011

Affenpinczer
Najmniejszy z pinczerów- maksymalna osiągalna wysokość to 28 cm wysokości w łopatkach. Nazwa rasy wywodzi się stąd iż psy te mają pyszczki przypominające małpie. Psy te są pełne temperamentu, mogą być hałaśliwe. Futerko ma najczęściej żółte, czarno cieniowane. Chód ma..

Dodano o godzinie 19:53 dnia 03.09.2011

Airedale Terrier
Jest największym z terierów. Jest to rasa bardzo zdolna i wszechstronna, gdyż może być trenowany zarówno na psa myśliwskiego jak i psa obronnego. Pies ten bywa pomocny ludziom niewidomym, jako przewodnik. Dzięki swej inteligencji nie rzadko pomagają również celnikom, bądź policji. Psy..

Dodano o godzinie 20:02 dnia 03.09.2011

Akita inu
Korzenie tej rasy sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Pierwotnie psy te wykorzystywane były do polowania na jelenie, niedźwiedzie i dziki. Również sprawdzały się w przemyśle transportowym ciężkich ładunków. Uchodziły za lojalnych towarzyszy oraz dzielnych myśliwych. Obecnie akita inu..

Dodano o godzinie 20:23 dnia 03.09.2011

Alaskan malamut
Jak sama nazwa rasy wskazuje, pies wywodzi się z Alaski. Rasa hodowana już od setek lat, jest najsilniejsza ze wszystkich ras pociągowych. Pies ten jest większy od husky. Popularność zawdzięcza wyprawom polarnym, w których brał udział. Psy te mają pozytywne usposobienie, są..

Dodano o godzinie 20:35 dnia 03.09.2011

Amerykański pit bull terrier
Prawdopodobnie rasa wykształciła się od buldoga angielskiego, który ponad 100 lat temu nie był aż tak ociężały jak dziś. W niektórych źródłach znaleźć można informację o podejrzeniu iż rasa ta swe korzenie ma w terrierach i to po nich dziedziczy wolę walki. W XIX w walki psów by..

Dodano o godzinie 20:55 dnia 03.09.2011

Amerykański Staffordshire Terrier
Psy rasy Amerykański Staffordshire Terrier (nazywane także amstaff, amstaf lub ast) są coraz częściej spotykane wśród polskich hodowców i sympatyków czworonogów. Swoją popularność zawdzięczają charakterystycznej budowie ciała: pomimo niewielkiego wzrostu oraz ciężaru ciała,..

Dodano o godzinie 20:57 dnia 03.09.2011

Border collie

Border collie to moja ulubiona rasa. Są to psy wyjątkowo wybitne, bardzo szybko łapią nowe sztuczki, sprawi im to przy okazji wiele frajdy. Idealny pies dla aktywnych właścicieli. Rasa ta zalicza się do najstarszych psów pasterskich. Kraj pochodzenia Szkocja

..

Dodano o godzinie 10:34 dnia 26.02.2013

Border collie
Budowa ..

Dodano o godzinie 13:38 dnia 01.12.2015

Chart Afgański

Charty afgańskie to rasa psów zaliczana do grupy chartów. Według klasyfikacji FCI rasa zaliczona jest do grupy X - charty, sekcja chartów długowłosych.

..

Dodano o godzinie 19:29 dnia 09.02.2013Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu