Jamnik szorstkowtosy

Jamnik szorstkowtosy
KategoriaPsy
PodkategoriaJamnik króliczy szorstkowłosy
Autorfiga
Dodanoo godzinie 13:13 dnia 28.02.2013

Szata składa się z szorstkiej, gęstej, ściśle przylegającej okrywy i podszerstka. Pies ma również brodę i krzaczaste brwi. Gęsto owłosiony ogon zwęża się ku końcowi, ale nie tworzą się na nim frędzle. Wszystkie kolory są dozwolone. Białe plamy na piersi są dopuszczalne, ale nie są pożądane.

Historia

Na malowidłach ściennych w starożytnych egipskich świątyniach są przedstawione psy z wydłużonym tułowiem i krótkimi kończynami. Wizerunki takich zwierząt istnieją też w Meksyku, Grecji, Peru i Chinach. Wielu fachowców podejrzewa jednak pochodzenie czysto niemieckie, ponieważ w licznych rzymskich osadach na terenie germańskim znaleziono szczątki psów bardzo podobnych do jamnika. Oficjalna kynologia zaczęta zajmować się tym psem już K XVIII wieku, a w 1888 r. doszło do założenia pierwszego klubu jamników. posobienie, charakter: Jamnik, bardzo żywy i inteligentny, przejawia czasami charakter nieco drażliwy i nadwrażliwy. Ma wybitny talent porozumiewania się, jest uważny, ciekawy i bardzo dba o swoją prywatność. Jamnik musi być jednak wychowywany w sposób stanowczy i konsekwentny, ponieważ w przeciwnym razie wyrasta z niego samowolny uparciuch. Tego psa nie wolno nigdy traktować jako kanapowca, raczej jak dumnego myśliwego, który mimo swych niewielkich rozmiarów zachował ducha i inteligencję dużego psa.

Pielęgnacja

Jamniki mają skłonności do tycia. Długowłosy typ jamnika potrzeCJJe naturalnie staranniejszej pielęgnacji szaty niż jamniki krótkowłose. Szorst3włose jamniki zaś wymagają takiej pielęgnacji sierści, jak sznaucery. Przestrzeń życiowa: Jamnik nie musi dysponować dużą ilością miejsca. Pies jest bardzo przywiązany do rodziny i niechętnie pozostaje sam. Bawi się chętnie także z dziećmi, ale nie znosi złośliwości. Zaleca się nabywanie tylko takich zwierząt, które pochodzą od dobrze ułożonych rodziców.


Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu