Chow Chow

Chow Chow
KategoriaPsy
PodkategoriaChow Chow
Autorania
Dodanoo godzinie 10:42 dnia 27.02.2013

Ta rasa posiada absolutnie niepowtarzalne cechy: wnętrze pyska zwierząt i język muszą być niebiesko czarne, a ich chód przypominać chodzenie na szczudłach, ponieważ tylne kończyny są silnie spionizowane. Szata chowchow wymaga pedantycznej pielęgnacji. Spokojny, cichy i nadzwyczaj czysty, doskonały do mieszkania.

Budowa

Pies ma tułów krótki i prosty. Szeroka i płaska głowa przechodzi przez maty stop w kwadratową kufę. Migdałowe i małe oczy są na ogół ciemne. Małe, grube uszy stoją do góry, daleko od siebie. Włosy raczej długiej, gęstej i bujnej szaty odstają na całym ciele. Maść musi być zawsze jednolita: czarna, niebieska, kremowa, biała albo cynamonowa, na ogół trochę jaśniejsza na wewnętrznej stronie ud i pod ogonem. Są dwie odmiany: krótkoi długowłosa. Długowłose chowchow zdarzają się częściej i wokół szyi noszą potężną grzywę oraz kępki włosów na stopach. Wysoko osadzony ogon zakrzywia się nad grzbietem do przodu. Wysokość pies: 48-56 cm suka: 46-51 cm. Waga ok. 21 kg

Historia

Rasa pochodzi prawdopodobnie z Mongolii i stamtąd dawno temu przywędrowała do Chin. W drugiej połowie XIX wieku pierwsze okazy dotarły na pokładach statków handlowych poprzez Anglię do Europy.

Charakter

Przez swą lwią grzywę i potężną niedźwiedzią kufę, jak też ponure wejrzenie chowchow robi wrażenie dość agresywnego. Ma jednak spokojny, niezależny charakter, jest absolutnie oddany i wierny. Wobec obcych nieufny.

Link do dodatkowego źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chow_chow

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu