Szpic miniaturowy (Pomeranian)

Szpic miniaturowy (Pomeranian)
KategoriaPsy
PodkategoriaSzpic miniaturowy (Pomeranian)
Autorania
Dodanoo godzinie 10:36 dnia 27.02.2013

Jest to miniaturowa forma szpica małego (wysokość w ktębie najwyżej 22 cm). Podczas wystaw różne maści ocenia się razem, nie zaś oddzielnie jak u większych szpiców. Suki mogą mieć większą wagę niż psy (2-2,5 kg wobec 1,8-2 kg), aby ciąża i poród byty łatwiejsze. Poza tym szpic miniaturowy ma ten sam charakter, co szpic maty, tylko jeszcze bardziej się przywiązuje i jest bardziej wrażliwy. Wobec obcych szpic miniaturowy zachowuje się z najwyższą rezerwą i krnąbrnieć.

Historia

Rasa pochodzi z południowo-zachodniego wybrzeża Bałtyku. Pomeraniany przybyły ze Skandynawii. Nazwa rasy oznacza psa z Pomorza.

Charakter

Szpice są bardzo żywotne. Są bardzo pojętne i łatwe do wyszkolenia. Brak zaufania w stosunku do obcych oraz brak instynktu myśliwskiego czyni go idealnym psem stróżującym, zarówno na użytek domowy,jak i gospodarski. Szpic miniaturowy nie jest ani płochliwy, ani agresywny. Obojętność na warunki pogodowe, krzepkość oraz długowieczność to jego najbardziej niezwykłe cechy.

Link do dodatkowego źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szpic

Komentarze

  • mala 28 lut 2014, 17:16:34
    Hej tez mam takiego szpica :) jest super
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu