Kot Birmański

Kot Birmański
KategoriaKoty
PodkategoriaBombajski krótkowłosy
Autorkoby
Dodanoo godzinie 19:03 dnia 17.01.2013

Kot birmański jest francuską rasą kota. Zrodził się w ramach francuskiego programu hodowlanego z krzyżówek europejskich kotów krótkowłosych: syjamów i persów.

Kot birmański charakteryzuje się olbrzymim przywiązaniem do ludzi. Jest bardzo ufny i spokojny. Spośród wielu ras wyróżnia go wielkie przywiązanie do człowieka, ufność i spokojny charakter. Wszystko wykonuje z niezwykłą delikatnością i wdziękiem. Potrafi nawiązać głęboką i trwałą więź z opiekunem.

Birmy są bardzo towarzyskie i nie lubią samotności, dlatego warto poświęcać im wiele czasu. Najbardziej lubią przebywać w domu, szczególnie na własnym miejscu przy kominku, ale nie odmawiają spacerów po ogrodzie.

Wygląd kota Birmańskiego. Przeciętna waga kocura to 7, 8 kilogramów. Kotka może osiągnąć wagę od 3 do 4,5 kilograma. Nie są to zatem wybitnie ciężkie stworzenia. Są jednak muskularne, choć ilość futra trochę uniemożliwia dostrzeżenie rzeźby mięśni. Ciało kota jest wydłużone, osadzone na krótkich, mocnych i pewnych nogach. W tułowiu robi się nieco krępe.

Link do dodatkowego źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_birma%C5%84ski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu