Ogłoszenia koni, konie rasowe rasy angloarab na sprzedaż, do adopcji.

Opis rasy "Koń Angloarabski (Angloarab)" ze zwierzopedii


Koń Angloarabski (Angloarab)

Koń angloarabski(Angloarab) - rasa gorącokrwista pochodząca z Francji.

Opis rasy

Jest to krzyżówka konia angielskiego, z koniem arabskim. Cechuje go łagodne usposobienie, temperament i inteligencja. Często jednak konie te są trudne do opanowania. Ich temperament jest po części odziedziczony po "ognistych" i bardzo energicznych koniach rasy angielskiej. Angloaraby są szybkie,zwinne i wyczulone na pomoce jeździeckie. Konie tej rasy odnoszą ogromne sukcesy w sporcie. Jego chody są płaskie i wydajne. Posiada wielki talent do skoków.

Wygląd zewnętrzny

Koń angloarabski zalicza się do koni średniej wielkości, przeciętnie osiąga wzrost w granicach 155-163 cm. Głowa przypomina bardziej głowę araba, niż konia angielskiego. Umaszczenie jest bardzo różne – od kasztanowego, aż do skarogniadego. Profil jest prosty, grzywa, ogon i włosy wyróżniają się delikatnością i są bardzo lśniące. Szyja konia jest dłuższa, niż u czystego araba, a kłąb wyraźniej zaznaczony. Grzbiet jest krótki, cechą charakterystyczną jest głęboka klatka piersiowa oraz skośne i mocne łopatki. Angloarab jest idealnym koniem wyścigowym, przemawiają a tym niezwykle mocne i dobrze ukształtowane kończyny. Zad konia jest długi.

źródło Wikipedia,

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu