Jak bezpiecznie podróżować z psem autem?

Jak bezpiecznie podróżować z psem autem?

Wakacje. Piękny czas, w którym wielu Polaków decyduje się na rodzinny wyjazd w góry czy nad morze. Pakują walizki i wszystkie niezbędne drobiazgi (kto ma dzieci, ten rozumie), ładują się do samochodu i jadą na upragniony urlop. Wielu z nich zabiera ze sobą również czworonożnego członka swojej rodziny – psa. Musimy jednak pamiętać, by w takiej sytuacji zapewnić swojemu pupilowi właściwe warunki transportu, aby uniknąć tragedii. Jak przewozić czworonoga i na co zwrócić szczególną uwagę podczas podróży? Podpowiadamy w najnowszym materiale.

Zanim wyruszysz w drogę Psa, szczególnie takiego, który jeszcze nigdy nie podróżował, trzeba na samym początku przyzwyczaić do samochodu. Choć z reguły zwierzaki te nie mają problemu z przystosowaniem się, niektórym może to zająć chwilę. Nie spiesz się więc z wyjazdem lub przed dłuższą podróżą zabierz psa na kilka krótszych „wycieczek”. Pozwoli mu to zaznajomić się z samochodem i warunkami, które z nim panują. To przecież dla niego całkiem nowe doświadczenie i nie chcesz by zapamiętał je niemiło. Aby ułatwić mu przemieszczanie się, zadbaj by zawsze miał przy sobie coś, co przypomina mu dom. Może być to ulubiony kocyk, maskotka lub nawet Twoja koszulka, która pachnie znajomo.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Aby zapewnić Twojemu psu bezpieczeństwo, musisz przewozić go w specjalnych transporterach lub pasach bezpieczeństwa. Co da się jednak zaobserwować na polskich drogach – niewielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę, przewodząc zwierzęta w warunkach, które narażają życie zarówno czworonogów, jak i ich właścicieli. Jeśli chcesz, by Twój pies był bezpieczny podczas Waszej podróży, przewoź go w specjalnie dopasowanym do jego potrzeb transporterze lub klatce, którą możesz kupić w każdym sklepie zoologicznym, np. NaszeZoo.pl. Rozwiązanie o sprawdza się jednak tylko w przypadku małych i średnich psów. Jeśli jesteś właścicielem dużego psa, pozostaje mu podróżować na tylnym siedzeniu (pamiętaj o przypięciu go specjalnymi pasami mocowanymi do zwykłych pasów bezpieczeństwa) lub w bagażniku. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję zachowaj środki ostrożności. Zdejmij roletę lub tylną półkę, przymocuj wszystkie trzymane luzem rzeczy i ogranicz przestrzeń psa siatką zabezpieczającą lub specjalnymi przegródkami, dostępnymi również w sklepach zoologicznych. Nie chcesz przecież by pupilowi stała się krzywda.

Kilka rad w podróży Właściciele psów z dłuższym doświadczeniem zalecają, by ostatni posiłek przed drogą podać swoim pupilom na 2 godziny przed wyjazdem. Pamiętajmy, że zwierzęta też mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną. Jeśli zauważasz takie problemy u swojego czworonoga, porozmawiaj z weterynarzem – doradzi Ci odpowiednie leki. W trakcie podróży nie zapomnij o przerwach i postojach co kilka godzin. Twój psiak też ma ochotę wyprostować łapki i odetchnąć świeżym powietrzem.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu