Ptaki ozdobne w domu – wszystko co musisz wiedzieć na temat hodowli

Ptaki ozdobne w domu – wszystko co musisz wiedzieć na temat hodowli

Ptaki towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Nie tylko jako zwierzęta gospodarskie, które mają zapewnić określone korzyści, ale także jako zwierzęta towarzyszące zarówno podczas polowań, czyli ptaki drapieżne, jak i towarzysze codzienności. Zakup ptaka niesie za sobą szereg korzyści- kolorowe, przepięknie ubarwione i cudownie śpiewające ptaszki stanowią doskonałego towarzysza codziennego życia i wnoszą do naszego domu odrobinę egzotyczności. Jakiego ptaka kupić? Jak przygotować się do dziennej opieki oraz pielęgnacji naszego nowego pupila?

Zakup ptaka nie może być spontaniczną decyzją. Zarówno najmniejsze gatunki np. kanarki czy papużki faliste, jak i znacznie większe gwarki lub duże papugi wymagają odpowiedniej opieki także weterynaryjnej oraz uwagi i zapewnienia odpowiedniego im miejsca do życia.

O czym musisz wiedzieć, zanim kupisz ptaka ozdobnego?

Zanim zdecydujesz się na zakup ptaków, koniecznie poszerz swoją wiedzę teoretyczną z zakresu ich hodowli. W książkach i poradnikach znajdziesz szereg ciekawych informacji, które pomogą Ci przygotować odpowiednio dom na przyjęcie nowego domownika oraz zapewnić mu dobre warunki do życia. Zanim kupisz ptaka ozdobnego, sprawdź także, czy ktoś z Twoich domowników nie jest alergikiem, gdyż może okazać się, że nie jest to dla niego odpowiedni towarzysz życia. Ptaki jak każde inne zwierzęta uczulają i nie są polecane zwłaszcza dla osób chorujących na astmę oraz uczulonych na roztocza mogące bytować na piórach i ptasie odchody, które mogą być silnym alergenem. Jeżeli świadomie podejdziesz do zakupu ptaków ozdobnych, unikniesz sytuacji, w której będziesz musiał oddać je do sklepu zoologicznego, albo szukać dla nich innego domu, a taka sytuacja na pewno nie będzie przyjemna.

Ptaki potrzebują nie tylko odpowiedniej wielkości klatki, stałego dostępu do pożywienia i wody oraz zabawek i odpowiednich warunków do życia, ale także uwagi, miłości i zainteresowania, dlatego, jeżeli nie ma Cię całymi dniami w domu czy często wyjeżdżasz, może okazać się, że nie są to towarzysze Twojego życia.

Jeżeli chcesz zapewnić ptakom ozdobnym odpowiednie warunki, najlepiej poszukaj porad hodowców lub porozmawiaj z kimś, kto w Twoim otoczeniu zajmuje się hodowlą ptaków. Warto zaznaczyć, że zwierzęta kupowane w sklepach zoologicznych wymagają konsultacji weterynaryjnej w celu wykluczenia ewentualnych chorób, gdyż nie wszyscy sprzedawcy przestrzegają zasad hodowli i stawiają na dobro zwierząt, którymi handlują.

Przygotuj się do zakupu ptaka także pod kątem spełnienie jego indywidualnych wymagań. Dowiedz się, jak dużej klatki potrzebuje konkretny gatunek, sprawdź, czy będziesz w stanie zapewnić mu odpowiednią karmę, opiekę weterynaryjną oraz czy temperament ptaków odpowiada Twoim oczekiwaniom. Jeżeli lubisz ciszę głośno śpiewające i ćwierkające przez cały dzień ptaki mogą zaburzać Twój rytm życia i sprawiać, że zamiast cieszyć się ich obecnością będziesz narzekać na ciągle hałasy.

Gdy już wybierzesz odpowiedni gatunek, przychodzi czas na skompletowanie niezbędnych akcesoriów, które pozwolą Ci odpowiednio zajmować się nowym pupilem.

Akcesoria dla ptaków to nie tylko klatki, poidła, karmidła oraz zabawki, ale także specjalne witaminy i wiele innych produktów, które kupisz w dobrych sklepach zoologicznych. Jeżeli chcesz sporo zaoszczędzić i cieszyć się dobrym zdrowiem oraz samopoczuciem ptaków ozdobnych, koniecznie sprawdź ofertę sklepu http://www.zoonauci.pl/ i wybierz niezbędne akcesoria, które uczynią życie zamkniętych w klatce ptaków ozdobnych lepszym i piękniejszym. Kupując u sprawdzonych sprzedawców, masz pewność, że zarówno akcesoria dla ptaków, jak i karmy będą odpowiednio przystosowane do potrzeb oraz wymagań Twoich nowych domowników.


Tagi: akcesoria dla ptaków, zoonauci.pl, sklep dla zwierząt
Autor: lukasz Dodano: o godzinie 17:05 dnia 26.04.2017

Komentarze

  • Judyta 23 cze 2017, 07:23:28
    Bardzo ciekawy wpis, pozdrawiam https://medium.com/@judyta.zares
Dodaj komentarz

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Możesz poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Możesz prowadzić bloga, dodawać ogłoszenia i rozwijać z nami bazę wiedzy(zwierzopedie). Jeśli prowadzisz schronisko lub biznes związany z zoologią, możesz dodać wizytówkę w bazie firm. Masz pewność że odwiedzą ją tylko miłośnicy zwierząt. W razie pytań lub problemów masz do dyspozycji forum o zwierzętach. Nadal się zastanawisz :) jeśli tak to pamiętaj że wszystkie funkcje serwisu są dostępne za darmo, a rejestracja trwa parę chwil. Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz zalogować się korzystając z konta Facebooka lub Google.
Społeczności
O nas | Kontakt | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności
Copyright © 2011 - 2017, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu